Кількість переглядів

10 клас

10 КЛАС
Тема: Внутрішня енергія. Термодинамічний підхід до вивчення фізичних процесів.
Мета: - узагальнити і систематизувати знання і вміння учнів; показати багатогранність теплових явищ у природі, пізнання людиною їх та використання в техніці, побуті;
- розвивати в учнів логічне мислення, самостійність, культуру спілкування і мовлення;
- виховувати колективізм, гуманність.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: картки з завданнями, карти-проекти, схеми.
Пробірка, спирт, штатив, пробка, вода.

Хід уроку.
Я використовую свої знання
і визнаю їхню важливість.
Я вкладаю своє розуміння
і почуваюсь причетним.
Китайське прислів’я

І. Мотивація. Пам’ятай, що ти такий один.
Ми у 8 класі вивчали зміну агрегатних станів, обраховувати передані кількості теплоти в результаті цих змін, складали рівняння теплового балансу, будову теплових машин, та охорону навколишнього середовища, яке забруднюється під час роботи цих двигунів. Сьогодні ми підготувати проекти-захисти по цим темам, вивчимо, що таке внутрішня енергія, як її визначати. Розв’яжемо завдання на складання рівнянь теплового балансу.



ІІ. Повідомлення теми уроку.
Проведемо урок у вигляді засідання бізнес-клубу. Прошу розгорнути наші ділові блокноти і зробити потрібні записи, як це належить діловим людям (дата, тема уроку).
Порядок денний.
1. Захист проектів окремих фірм.
а) зміна агрегатних станів речовини
б) будова і принцип дії теплових машин
в) виступ екологів
2. Закріплення умінь розв’язувати задачі – завдання фірмами.
3. Завдання „Конкурент”
4. Завдання „Замовлення”
5. Завдання „Реклама”
6. Підсумки засідання. (Прибуток – „гроші”).
Не забувайте „Помилятися може кожний, залишатися зі своєю помилкою – тільки божевільний” (Цицерон).

Експеримент: Приклад двигуна одноразової дії: спирт, пробірка, вода, пробка.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Захист проектів.
Фірма № 1 „Зміна агрегатних станів речовини”
Фірма № 2 „Будова і принцип дії ДВЗ”
Фірма № 3 „Екологи”
Учні роблять записи в блокноти.

IV. Вивчення нового матеріалу
Стан тіла характеризується параметрами р, V i  T.
 - функція стану тіла.

V. Закріплення вивченого.
Завдання „Конкурент” – бізнес – це постійна конкуренція. Запитання фірма – фірмі задає.
Завдання „Замовлення” № 1.
Для розплавлення 1т сталі використовується електропіч потужністю 100 кВт. Скільки часу продовжуватиметься плавка, якщо виливок до початку плавлення треба нагріти на 15000С? питома теплоємність сталі 500 Дж/кгк?
Завдання № 2.
Скільки потрібно спалити кам’яного вугілля, щоб виділилась така кількість теплоти, яка потрібна для нагрівання 200 кг води на 100С?
Завдання „Реклама”.
Прорекламуємо наше сьогоднішнє завдання бізнес клубу.
Складають учні текст реклами.

VI. Підсумки.
Засідання клубу підходить до свого завершення.
1). Що ж ми з вами прозасідали.
2). Що у нас вийшло краще,
3) а що гірше?
4) Чи ви очікували такого результату.
5) Що ще потрібно доопрацювати.
Оцінимо наші бізнес-прибутки.
Оголошення оцінок.

VII. Домашнє завдання.
§ 32
Завдання...
Перед експериментом.
Додаток: „Фізики жартують...” – лірична сторінка.

Про „експериментальні здібності” видатного фізика-теоретика Л.Д.Ландау ходили легенди: досить йому було з’явитися в лабораторії, як установки виходили з ладу, розбивалися скляні колби, псувалися прилади. Фізики не могли з’ясувати причини: чи то великий Дау (так Ландау називали друзі) боявся експерименту, чи то експеримент його боявся.




10 КЛАС
Тема: Умови рівноваги тіла. (Розв’язування задач).
Мета: - закріпити знання учнів про умови рівноваги тіла, що має вісь обертання;
- розвивати логічне мислення учнів, уміння пояснити фізичні процеси;
- показати єдність явищ у природі.
Тип уроку: Закріплення умінь та знань учнів.

Хід уроку.

Закон поваги.
Закон чіткості.
Закон часу.

І. Мотивація знань учнів.

ІІ. Актуалізація опорних знань.
Гра „Слабка ланка”
Вчитель задає запитання.
1.     Що таке  сила?
2.     Сформулювати І, ІІ, ІІІ закони Ньютона.
3.     Які сили ви знаєте?
4.     Що таке сила тертя; сила тяжіння; сила пружності; вага тіла.
5.     Що таке проекція величини?
6.     Від чого залежить сила тертя?
7.     Які є види сили тертя?
8.     Формули сили тертя, сили тяжіння.
9.     Наведіть приклади використання І закону Ньютона.
10.     Чи міг Мюнхаузен витягнути себе з болота?
11.     Сформулювати умови рівноваги тіла.
12.      Що таке момент сили?

ІІІ. Розв’язування задач.
Клас поділяється на групи взаємодопомоги („Учень – учня” навчає).
Групи розв’язують завдання на картках. Потім представники груп записують задачу на класній дошці.

IV. Міні-лабораторія (Експериментальне завдання).
Завдання.
Визначити силу тиску на важіль, якщо задано плечі сили 20 см, 35 см. (За допомогою динамометра, важеля, тягарця).

V. Захист творчих проектів.
Групам роздаються якісні картки із завданнями.
Група № 1. Корисні прояви сили тертя, його збільшення.
Група № 2. Деформації, сила пружності в природі.
Група № 3. Тертя кочення та ковзання. Їхні спільні та відмінні ознаки.

VI. Колективне розв’язання задачі 263 (Римкевич).

VII. Підсумок. Оцінки. Домашнє завдання.
Задача № 264 (Римкевич). Підготувати повідомлення „Прості механізми в побуті”.




Немає коментарів:

Дописати коментар